Blog

هزینه درمان سرطان ریه چقدر است؟

by سرطان ریه in آوریل 25, 2018

هزینه درمان سرطان ریه چقدر است؟

یا سرطان که در ریه ها شروع می شود، عامل اصلی مرگ و میر ناشی از سرطان در ایالات متحده است و سیگاری ها با بیشترین خطر ابتلا به این بیماری روبرو هستند.با توجه به مؤسسات ملی بهداشت سرطان ریه بیشتر در افراد مسن و در افراد 45 یا کمتر دیده می شود.

یکی دیگر از اعضای حساس بدن کبد است که اختلال در آن سبب مشکلات فراوانی میشود ایا شما میدانید عوارض کبد چرب چیست؟ برای درمان سرطان کبد میتوانید به سایت درمان سرطان مراجعه نمایید

هزینه های سرطان ریه چقدر است؟:

برای بیماران تحت پوشش بیمه درمانی، هزینه های جانبی برای درمان سرطان ریه به طور معمول شامل ویزیت پزشک، آزمایشگاه و داروهای تجویزی و همچنین بیمه در حدود 10٪ -50٪ برای جراحی و سایر روش هایی است که ممکن است به راحتی طی یک سال به رقم بالایی برسد .درمان سرطان ریه معمولا تحت پوشش بیمه درمانی است، اگر چه برخی از دارو یا درمان های فردی را بیمه تحت پوشش قرار نمیدهد

هزینه درمان سرطان ریه چقدر است؟

به گفته انجمن سرطان آمریکا  هزینه درمان سرطان بستگی به نوع و مدت درمان دارد و اینکه آیا بیمار در خانه، در یک کلینیک، در یک مطب شخصی یا در یک بیمارستان درمان می شود بستگی دارد

روش های درمان سرطان ریه معمولا شامل یک یا چند گزینه زیر است

جراحی که می تواند هزینه $ 15،000 یا بیشتر را در بر بگیرد

شیمی درمانی، که می تواند هزینه 10،000 دلار – 200،000 دلار یا بیشتر باشد

پرتودرمانی که می تواند 10،000 تا 50،000 دلار یا بیشتر هزینه شود یا

یک روش دیگر دارو درمانی است که می تواند به میزان 4000 دلار یا بیشتر در ماه بسته به نوع دارو استفاده شود.

به عنوان مثال، ranibizumab (Lucentis) هزینه ای حدود 1600 دلار برای یک دوز هزینه دارد، در حالی که Erlotinib (Tarceva) هزینه 3500 دلار یک دوز دارد.

 

هزینه درمان سرطان ریه چقدر است؟

هزینه درمان سرطان ریه چقدر است؟

 

سرطان ریه شایع ترین تشخیص سرطان در ایالات متحده است؛ در سال 2008 حدود 215،000 مورد جدید مبتلا به  سرطان ریه تشخیص داده شده است. سرطان ریه، 20 درصد از کل هزینه های برای درمان سرطان را تشکیل می دهد . ما در تلاش بودیم تا هزینه های همه فاز های سرطان ریه (پیش تشخیص، مرحله بندی، درمان اولیه، مراقبت های پایدار و مراقبت های نهایی) را برای استفاده در یک مدل سیاستی از سرطان ریه، که شبیه سازی طول عمر بیمار است را برآورد کنیم.

 

ما هزینه های ماهانه (به عنوان مخالف سالانه) را با مدل سیاست منطبق برآوردیم. همچنین، بیمار مبتلا به سرطان ریه دارای  مراقبت های فصلی 12 ماهه می تواند الگوی هزینه ی U شکل در سرطان را نادیده بگیرد

علاوه بر این،برخی از محققان با تجزیه و تحلیل هزینه های درمان سرطان را بررسی کرده و دریافتند که 50٪ ازبیماران از روش های نامشخص استفاده می کنند. با استفاده از پایگاه داده های نظارت، اپیدمیولوژی و پایان (SEER) -Medicare برای سال های 1991 تا 2003، هزینه های مراقبت مستقیم سرطان ریه را برای افراد مبتلا به سرطان ریه بین سالهای 1992 تا 2002 تخمینی زدیم

ما هزینه های مرحله ای را در تشخیص، نوع هیستولوژیک سلول غیر سلولی در مقابل سلول کوچک)، درمان، و فاز مراقبت (پیش تشخیص، قرار دادن، اولیه، ادامه، و انتهایی) برسی کردیم

 

هزینه درمان سرطان ریه چقدر است؟

هزینه درمان سرطان ریه چقدر است؟

هزینه های درمان سرطان ریه عبارتند از :

بازپرداخت بیمه و هزینه بیمه که به عهده بیمار است، اما ممکن است بخشی یا کلی توسط پوشش تکمیلی تحت حمایت کارفرمایان، دوگانگی واجد شرایط بودن، یا از طریق بیمه  که معمولا در تجزیه و تحلیل هزینه های شامل نمی شود.

 

با استفاده از تجزیه و تحلیل خطی، فرضیه هایمان را بررسی کردیم که هزینه ها تحت تأثیر سن بیمار قرار گرفته اند، که هزینه ها در طول زمان تغییر می کنند و تاثیر سن بر هزینه ممکن است در طول زمان تغییر کند علاوه بر این، ما روند هایی را که برای هزینه های مرتبط با کل سرطان و ریه دیده می شود را برای روند مسئولیت بیمار ارزیابی می کنیم. مواد و روش ها

یک مطالعه بر روی بار اقتصادی سرطان ریه تخمین می زند که هزینه های کلی از تشخیص تا حداکثر دو سال بعد از آن به 46000 دلار می رسد.

این مطالعه نشان داد که هزینه های اصلی هزینه بیماران بستری در بیمارستان (49٪ هزینه ها) و دفاتر بیمارستان سرپایی (2/35٪ هزینه ها) بود که هزینه درمان فیزیوتراپی بالغ بر 11500 دلار در هر بیمار بود.

آژانس تحقیقات و کیفیت بهداشت و درمان گزارش می دهد که بیماران مبتلا به سرطان ریه به طور معمول به مدت 7 روز با هزینه های بالغ بر 15،600 دلار یا 2،200 دلار در روز بستری می شوند.

 

هزینه درمان سرطان ریه چقدر است؟

هزینه درمان سرطان ریه چقدر است؟

پزشک ممکن است توصیه کند که بیمار درمان های را دنبال کند. یک مطالعه نشان داد که بیماران دریافت کننده مراقبتهای معمولی در طول پذیرش هزینه های بیمارستانشان به طور متوسط 6،900 دلار کمتر از بیمارانی که مراقبت های ویژه دریافت می کردند شده است

گروه های درمان براساس درمان های سرطان ریه که از 2 ماه قبل تشخیص داده شده و شامل 6 ماه بعد از تشخیص برای افراد تشخیص شده در مراحل 1 تا 4 بود، تعریف شد.

برای افراد مبتلا به سرطان مرحله چهارم، گروه درمان براساس درمانهایی که تاکنون دریافت کرده بودند، تعیین شد. هزینه های مربوط به گروه های درمان با بیش از 10٪ از بیماران در رده نوع و مرحله، بجز برای مراقبت های حمایتی (گزارش شده برای همه دسته ها) گزارش شده است.

برای همه بیماران، مرحله پیش تشخیصی به عنوان دوره 12 ماهه آغاز شده 15 ماه قبل از تشخیص (که تشخیص به عنوان شواهد پاتولوژیک سرطان ریه مشخص شد) تعریف شد.

برای جلوگیری از هزینه های درمان علائم یک سرطان تشخیص داده نشدند. برای بیمارانی که تحت رزکسیون قرار نگرفتند، 3ماه تشخیص به عنوان مرحله بندی تعریف شد. یک دوره طولانی یک ماهه بر اساس عمل بالینی معمول در موسسات بوده.

درمان به سه مرحله تقسیم شد:

ابتدا (دوره 6 ماهه از ماه بعد از تشخیص و به جز 1 ماه قبل از مرگ)؛ ادامه (بعد از تشخیص بعد و به غیر از ماه مرگ)؛ و نهایی (ماهی که در آن مرگ رخ داده است).

برای بیماران تحت عمل جراحی، ماه جراحی را به عنوان 30 روز که در تاریخ جراحی شروع شد، تعریف کردیم. از آنجا که جدا کردن هزینه جراحی از مراقبت بعد از عمل به منظور تعیین دقیق هزینه ها در مدل های شبیه سازی با وقایع مرگ و میر تصادفی ضروری است، فاز اولیه برای رزکسیون را به عنوان دوره 6 ماهه شروع 30 روز پس از رزکسیون تعریف می کنیم

بیش از نیمی از (53٪) بیماران جراحی شده طی یک ماه بعد از تشخیص  درمان شده اند،برای 47٪ باقی مانده از بیمارانی که جراحی در یک ماه پس از تشخیص رخ داده است، ما هزینه هایی را که بین ماه تشخیص و تاریخ پذیرش اتفاق می افتند، تمدید می کنیم. فاز نهایی به عنوان ماه مرگ تعریف شده است، به این ترتیب امکان تمایز بین مراحل مراقبت حتی در بیماران با عمر محدود وجود دارد.

از آنجایی که ما داده ها را به ماه های تقویم که از ماه اول آغاز شده بود، سازماندهی کردیم، برای محاسبه هزینه مورد انتظار برای ماه گذشته از زندگی، یک روش تشخیصی استفاده کردیم تعریف انواع سرطان ریه و علل مرگ بیماران به سرطان ریه های را در نظر گرفتیم

 

هزینه درمان سرطان ریه چقدر است؟

هزینه درمان سرطان ریه چقدر است؟

 

بخشی از وظیفه بیمار که از جیب پرداخت می کند (در مقایسه با بخشی که توسط پوشش خریداری شده توسط بیمار برای کاهش هزینه های خدمات هزینه ای پرداخت می شود)

 

زمانی که سن و سال معنی دار نبود، هزینه های بیمار مبتلا به تشخیص در سن 72 سالگی در سال 2000 برابر با میانگین هزینه کل است. نشانه های قابل توجهی از مدل خطی تنها با شرایط معنی دار گزارش شده است. ضرایب در نتایج تکمیلی در دسترس هستند.

13 درصد (7939 نفر) از بیماران از نوع هیستولوژیکی اطلاعات تشخیصی نداشتند و از تجزیه و تحلیل طبقه بندی شده و هزینه های درمان حذف شدند. اکثر بیماران (83٪) در مرحله اولیه با NSCLC تشخیص داده شدند که 9/34٪ بیماران NSCLC تشخیص داده شده بودند. بخش قابل توجهی (16٪، 9617 نفر) از همه بیماران در طی 2 ماه از زمان تشخیص فوت کردند و تنها در مرحله ترخیص قرار گرفتند. مرگ در داخل پنجره تجزیه و تحلیل برای 45،777 بیمار (76٪ کل) رخ داده است، که 81.2٪ مرگ و میر مربوط به سرطان ریه و 4.4٪ مرگ و میر ناشی از علل قلب و عروق است. تعداد کمی از بیماران (1.2٪ از کل) به علت علت عمل جراحی فوت کردند.

منبع :سرطان ریه

Leave a Reply